Star od David Design Zippo 26984

Možnost gravírování Doprava zdarma
Značka: Zippo
1 318 Kč 1 089,26 Kč bez DPH
Na skladě
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení

Davidova hvězda na Zippo zapalovači s leštěným povrchem Black Ice. Originální Zippo zapalovač s doživotní zárukou. Dodáván v ekologické dárkové krabičce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Benzínový zapalovač ZIPPO - Windproof (větruodolný) 
  • Povrch: Black Ice®
  • Kolekce: Ethnic
  • Způsob zdobení: Laserové gravírování
  • Motiv: Davidova hvězda, Magen David, štít Davidův
  • Zapalovač má celokovovou konstrukci
  • Vyrobeno v USA, Originál Zippo® Bradford
  • Doživotní záruka - heslo Zippo zní: "It works or we fix it free™" (Funguje nebo jej zdarma opravíme)
  • Dodáváno v dárkové krabičce
  • Nový zapalovač není naplněn benzínem 

 

Davidova hvězda, známá také jako Magen David (Štít Davidův), je jeden z nejrozpoznatelnějších symbolů židovské identity a kultury. Tento šestiramenný symbol se skládá ze dvou proti sobě položených rovnostranných trojúhelníků, které tvoří hvězdicový útvar. Jeho původ a význam jsou hluboce zakotveny v židovské historii a tradici, ačkoli přesné původy symbolu zůstávají do jisté míry zahaleny tajemstvím.

Symbol Magen David se objevil ve středověké židovské, křesťanské a islámské umění, ale jako výhradně židovský symbol se začal používat teprve ve středověku. V 19. století byl Davidova hvězda přijata jako symbol sionismu a následně byla vybrána jako centrální symbol na vlajce státu Izrael, čímž si upevnila své místo jako klíčový symbol židovské národní identity.

Davidova hvězda nese v sobě mnoho významů. Někteří ji vidí jako symbol spojení mezi Bohem a člověkem, nebeským a pozemským, nebo jako reprezentaci židovské identity a dědictví. Jiní v ní vidí ochranný symbol, což odkazuje na její název "Štít Davidův". V kabbale má Davidova hvězda mystický význam, kde je interpretována jako znázornění vzájemných vztahů mezi duchovními sférami.

V současné době je Davidova hvězda široce používána nejen v náboženském kontextu, ale také jako oblíbený motiv v umění, móde, špercích a dalších dekorativních předmětech. To nás přivádí k našemu jedinečnému produktu - zippo zapalovači zdobeném Davidovou hvězdou.

Tento zapalovač kombinuje klasickou eleganci a funkčnost zippo zapalovačů s hlubokým kulturním a duchovním významem Davidovy hvězdy. Je nejen praktickým nástrojem pro každodenní použití, ale také stylovým doplňkem a symbolickým vyjádřením spojení s židovským dědictvím a tradicemi. Vhodný jako dárek nebo jako osobní předmět pro ty, kteří si chtějí připomenout svou identitu nebo vyjádřit solidaritu s židovským společenstvím, tento zapalovač je skvělou volbou pro každého, kdo hledá něco výjimečného a plného významu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zippo Klasické - větruodolné americké benzínové zapalovače
Záruka: Doživotní
? Povrchy Zippo: Black Ice
? Způsoby zdobení: Laserové gravírování

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Zippo je synonymem pro nekompromisní kvalitu, ikonický design a nadčasovou eleganci. Zippo, s více než 90 lety historie, si získalo světový obdiv jako přední výrobce benzínových zapalovačů, které ztělesňují spolehlivost a styl.

Každý Zippo zapalovač je unikátní, nejen svým charakteristickým "cvakáním" při otevírání, ale i díky možnosti individuálního gravírování. Tato osobní dotek umožňuje vytvořit vzácný kousek, který je zároveň symbolickým dárkem či pamětním předmětem.

Zippo si zachovává svou vynikající pověst díky doživotní záruce, která zahrnuje opravy a servis. Výrobce se pyšní nejen kvalitou svých výrobků, ale i přístupem k udržitelnosti, kdy je možné recyklovat a znovu naplnit zapalovače, což výrazně snižuje ekologický dopad.

Jako ikona amerického designu se Zippo stalo symbolem svobody, dobrodružství a nezaměnitelného stylu. Značka, která odolává času, poskytuje více než pouhý zapalovač – je to dílo umění, příběh a věrný společník pro ty, kteří oceňují skvostné detaily a tradici.