Způsoby zdobení Zippo zapalovačů

Obrázek

Emblém
Výrazné zdobení plastickým emblémem, který je vyražen do plátu mosazi, hliníku nebo cínu a následně aplikován na přední stranu zapalovače. Klasický zapalovač Zippo je silný 13 mm. Modely s plátováním jsou dle jednotlivých motivů až o cca 3 mm silnější.

 

 

Zippo Stamp - způsob zdobení

Stamp (razítko - lisování)
Další způsob plastického zdobení pláště zapalovačů. Na různých modelech Zippo můžeme najít dva typy lisování - tzn. buď je motiv vytlačen zevnitř
schránky a pak vystupuje do prostoru, nebo je obrázek naopak lisován směrem dovnitř. Na ilustrativním obrázku je Zippo Stamp 25164, který je zdoben prvním typem a např. Crown Stamp 22693 je lisován dovnitř.

  

 

Auto Engrave - mechanické gravírování Zippo zapalovačů

Auto Engrave (Mechanické gravírování)
Ostré, čisté linie hlubokého rytí jsou jedním z nejtradičnějších způsobů zdobení. Metodou rotačního nebo broušeného rytí jsou vytvářeny zcela přesné a plastické obrazce, které se hezky lesknou. Výhodou tohoto typu dekorování je jeho odolnost a stálost i při "důraznějším" používání zapalovače.

 

 

Laser Engrave - Zippo laserové gravírování

Laser Engrave (laserové gravírování)
Laserové vypalovaní motivů je oproti klasickému rytí flexibilnější a lze vytvářet i graficky složitější obrazce. Ovšem toto značení jde méně do hloubky povrchu (pouze "odpaří" tenkou vrstvu) a není proto tak plastické, jako je tomu v případě mechanického rytí. Laserem jsou zdobeny i zapalovače s matným barevným povrchem (Scorpion Zippo 26627), což v případě mechanického rytí nelze.

  

 

Laserové gravírování a vybarvení - zdobení Zippo

Laser Color Fill (laserové gravírování s vybarvením)
Standardní proces gravírování laserem je následně doplněn o barvení vybraných ploch. Dutiny jsou vylity barvou a vzniká tak atraktivní, plastický a velmi odolný motiv. Toto provedení najdeme u nelakovaných modelů.

 

 

Laser - Auto Engrave - zdobení Zippo

Laser / Auto Engrave (laserové a mechanické gravírování)
Aplikace dvou nejběžnějších metod na jednom modelu.Na zapalovači tak vzniká zajímavé spojení, kdy lze kombinovat hluboké a přesto jemné mechanické rytí se složitějšími obrazci, kterého je možné docílit laserovovým značením. Můžeme se setkat i s případy, kdy je nejprve povrch upraven laserem a do stejného místa je následně vyvedena ještě mechanická rytina.

 

 

Color Image - potisk Zippo zapalovačů

Color Image (barevný potisk)
Další populární a hojně používaný způsob zdobení zapalovačů je barevný potisk. Zpravidla je aplikován na přední stranu a to buď celoplošně jako například u modelu Jack Daniel's Cameo 26410, nebo pouze lokálně v malých detailech jako můžeme vidět u Pipe Lighter 21770.

 

 

Zdobení Zippo - potisk a mechanická rytina

Color Image & Auto Engrave (barevný potisk a mechanická rytina)
Opět kombinace dvou metod zdobení. Tentokrát se jedná o barevný potisk, který doplňuje mechanické rytí. Blyštivá rytina vyvolává plastický dojem a potisk, který může mít neomezenou škálu barevných tónů, nabízí široké možnosti pro jakýkoliv design.