Upozornění: Od 15. 7. do 28. 7. bude kamenná prodejna zavřená z důvodu dovolené. Provoz e-shopu bude ovšem bez omezení a internetové objednávky stále odesíláme. Děkujeme za pochopení.

Druhy povrchových úprav Zippo zapalovačů

Abyss - druh povrchu Zippo zapalovačů 

High Polish Purple - Abyss™ - fialová metalická barva s finální leštěnou vrstvou, povrch je lesklý a živý.


 

Antique Brass - povrch Zippo zapalovačů 

Antique Brass™ - starožitný mosazný vzhled s patinou. Finální lakovaná vrstva je zcela hladká.


 

Antique Silver Plate - povrch Zippo zapalovačů 

Antique Silver Plate - jasný stříbrný povrch s opotřebovaným vzhledem. Povrch kryje odolná průhledná pryskyřičná vrstva, která je zcela hladká.


 

Black Crackle - povrchová úprava Zippo zapalovačů

Black Crackle - černý povrch s hrubou, popraskanou strukturou, která vzniká vypálením silné vrstvy černé barvy. Původně vyvinuto pro potřeby US Army za 2.světové války


 

Black Ice - leštěný povrch Zippo zapalovačů.

Black Ice® - leštěná, zrcadlová povrchová úprava s mírným tónováním. Nebýt právě tmavého tónování, tak by se povrch nejvíce podobal klasickému leštěnému chromu. V některých případech lze tuto úpravu najít i na modelech s klasickým vodorovným broušením.


 

Black Matte - matný povrch Zippo

Black Matte - odolná prášková černá barva, která vytváří matný vzhled zapalovače. Tato povrchová úprava je velmi populární
a najdete ji na mnohých zapalovačích Zippo, např. v kombinaci s barevným potiskem na přední straně. Povrch je sametový na dotek a ne tak chladný jako mohou být pokovované povrchy.


 

Brushed Brass - povrchová úprava Zippo zapalovačů 

Brushed Brass - Broušená mosaz se vyznačuje charakteristickou povrchovou texturou, která je dosažena unikátní horizontální brusnou technikou. Tato metoda vytváří jemnou texturu na přední i zadní straně zapalovače. Boky zapalovače jsou leštěny do vysokého lesku, což kontrastuje s kartáčovanou přední a zadní stranou. Tento konkrétní kartáčovaný mosazný povrch byl představen v roce 1982 a stále zůstává populární velmi volbou. 


 

Brushed Chrome - typ povrchu Zippo zapalovačů

Brushed ChromePovrch "Brushed Chrome" je ikonickým a populárním typem povrchu, který je používán u Zippo zapalovačů od roku 1933. Tento povrch tvoří speciálně upravená chromovaná vrstva, která má matný vzhled a je horizontálně broušená. Tento elegantní povrch je oblíbený mezi sběrateli i každodenními uživateli díky své schopnosti odolávat otiskům prstů a drobným škrábancům, což z něj činí trvanlivou a esteticky příjemnou volbu. Zapalovače s povrchem "Brushed Chrome" jsou klasickým symbolem kvality a stylu Zippo.


 

Broušené stříbro - Stříbrné Zippo zapalovače

Brushed Silver - Broušené stříbro, představuje luxusní provedení Zippo zapalovačů, které jsou vyrobeny z mincovního stříbra, zpravidla s ryzostí 925/1000. Zde se tedy jedná o variantu s horizontálně broušeným povrchem přední a zadní strany. Boky, vrchní strana a spodní strana jsou leštěné. Tyto luxusní Zippo stříbrné zapalovače jsou dodávány v polstrované a velurem potažené krabičce.


 

Candy Apple - varianta povrchu Zippo zapalovačů 

Candy Apple Red - metalická červená barva s vrstvou čirého laku, který vytváří hladký povrch.


 

Cerulean - povrch Zippo

Cerulean- jasně modrá metalická barva s hladkým povrchem.


 

Chameleon - typ povrchu Zippo

Chameleon - lesklá, tmavě zelená povrchová úprava schránky zapalovače. Při změně úhlu dopadu světelných paprsků zapalovač "mění" odstíny zelené.


 

Champagne - typ povrchové úpravy Zippo zapalovačů

Champagne - povrchová úprava imitující perlení bublinek šumivého vína.


 

Chrome Arch - typ povrchu Zippo zapalovače

Chrome Arch™ - do oblouku výrazně kartáčovaný chromový povrch zapalovače. Chrome Arch je charakteristický výrazným, zakřiveným vzorem na přední i zadní straně každého zapalovače. Boční strany jsou opatřeny "thumblováním" (mírným zdrsněním). Zapalovač Chrome Arch je součástí produktové řady od roku 2009 a přináší nový rozměr klasickému zapalovači Zippo s kartáčovaným chromovým povrchem. 


 

Cream Matte - typ povrchu Zippo zapalovačů

Cream Matte - elegantní krémový povrch. Jedná se o odolnou práškovou barvu, která je příjemná na dotek a povrch zapalovačů není kovově chladný.


 

Diagonal Weave - povrch Zippo

Diagonal Weave - povrch s křížovým vzorem broušení, který na světle hraje krásnými odstíny stříbrné. Směrové kartáčování vytváří kreativní designové vzory s trvalým půvabem tradičního kartáčovaného chromu, ale s novým a svěžím pohledem.


 

Ebony - High Polish Black - povrch Zippo

High Polish Black  - Ebony™ -  sametově černý, vysoce leštěný hladký povrch, který je reflexní a velmi odolný a to díky tenké ochranné vrstvě, která chrání před poškrábáním a zároveň vytváří zrcadlový efekt.


 

Gold Dust - povrch Zippo zapalovače

Gold Dust - nebo-li "zlatý prach". Neučesaný pozlacený povrch, jakoby vytvořen náhodnými tahy štětce - dokonale nedokonalé.


 

Golden Wheat - povrch Zippo zapalovačů

Golden Wheat - neboli "zlatá pšenice". Pozlacený povrch svou strukturou připomíná klas pšenice - směr brusu se táhne od středu k okrajům.


 

Gray Dusk - povrch Zippo

Gray Dusk - spodní vrstvu tvoří tmavě šedá metalická barva s hrubou texturou a tu ve finále kryje transparentní lak, jenž vytváří hladký povrch. Výsledkem je elegantní a sofistikovaný vzhled, který přitahuje pozornost.


 

Green Matte - typ povrchu Zippo

Green Matte - zelená varianta matného povrchu z odolné práškové barvy. Povrch je sametový na dotek a není kovově chladný, jako mohou být například Zippo s pokovovanou povrchovou úpravou.


 

Harvest Bronze - typ povrchu Zippo

Harvest Bronze - metalická bronzová barva, která je chráněna tenkou vrstvou průhledného laku.


 

Herringbone Sweep - typ povrchu Zippo

Herringbone Sweep- chromový povrch s lineárním broušením.  Rozdílný úhel kartáčování horní a spodní části vede k předělu u hrany víčka. Boky každého zapalovače mají jemné thumblování (texturu), který přidává kontrastu. Zapalovač Herringbone Sweep byl uveden na trh v roce 2009 jako zajímavá varianta klasického kartáčovaného chromu. Tento unikátní vzor přináší do designu zapalovače svěží a originální prvek.


 

High Polish Brass - typ povrchu Zippo

High Polish Brass - leštěná mosaz. Povrch je vyhlazen do impozantního zrcadlového lesku. Povrch je dokonale hladký a jedná se o jednu z nejpopulárnějších povrchových úprav Zippo zapalovačů. High Polish Brass je součástí produktové řady Zippo od roku 1982


 

High Polish Chrome

High Polish Chrome - klasický leštěný chrom s vysokým leskem, efektní na pohled a příjemný na dotek. Spolu s broušeným chromem nejběžnější povrch u zapalovačů Zippo, ideální například pro zakázkové gravírování textů i obrázků.


 

High Polish Rose - typ povrchu Zippo

High Polish Rose Gold - elegantní, decentní a s puncem luxusu. To je nový typ leštěného a zcela hladkého povrchu Zippo zapalovačů s jemnou barvou růžového zlata. 


 

High Polish Teal - povrch Zippo zapalovačů, leštěný

High Polish Teal - novinka od roku 2020. Povrch mění barvu při změně úhlu dopadu slunečních paprsků a na svém zrcadlově lesklém povrchu střídá tyrkysové, žluté a limetkové tóny.


 

Iron Stone - povrch Zippo zapalovačů

Iron Stone - na první pohled působí jako povrch s hrubou strukturou, nicméně opak je pravdou. Povrch je hladký, příjemný do ruky a je odolný proti opotřebení.


 

Iridescent - druh povrchové úpravy Zippo zapalovačů

Iridescent - novinka od jara roku 2020. Jedná se o matný barevný povrch, na kterém se postupně prolínají fialové a tyrkysové tóny. Povrch je hladce saténový a příjemný do ruky.


 

Lemon - povrch Zippo zapalovačů

Lemon™ - žlutá prášková barva s leštěnou konečnou úpravou. Povrch je zcela hladký.


 

Licorice Matte - matný tmavý povrch Zippo zapalovačů

Licorice Matte™ - podobná úprava jako u Black Matte, ovšem v tomto případě se jedná o sametově hladký a lesklý povrch.


 

Linen Weave - pochromovaný povrch Zippo zapalovačů

Linen Weave™ - vertikálně a horizontálně kartáčovaný chrom. Další z řady pochromovaných povrchů, nyní s kartáčováním v designu rastru. 


 

Lurid - typ povrchu Zippo zapalovačů, žlutý odstín

Lurid™ -  metalická barva v limetkovém odstínu s vrchní lakovanou vrstvou. Lak zvýrazňuje zářivou zelenou barvu a zároveň chrání zapalovač před poškrábáním.


 

Meadow - zelený typ povrchu Zippo

Meadow™ - zářivě zelená metalická barva s vrchní lakovanou vrstvou. Stejné zpracování jako u výše uvedeného typu povrchu Lurid™, zde ovšem v zeleném provedení.


 

Mercury Glass - Zippo povrch

Mercury Glass - jedná se o hladký, matný barevný povrch, který napodobuje vzhled rtuťového skla a kombinuje jemné tóny stříbrné, zlaté a bílé barvy. 


 

Mood Indigo - povrch Zippo

Mood Indigo™ - indigově modrá barva s lakovaným a leštěným povrchem. Povrch je hladký.


 

Navy Matte - námořnická modrá barva Zippo

Navy Matte™ - námořnická modř v matném provedení. Jedna ze základních barev Zippo zapalovačů v práškovém laku.


 

Orange Matte - matná oranžová barva Zippo

Orange Matte - výrazná oranžová prášková barva, velmi dobře viditelná i v náročných venkovních podmínkách. Matné provedení. Zapalovač je příjemný do ruky a nemá chladně kovový povrch.


 

Pink Matte - matná prášková barva Zippo

Pink Matte - další z řady matných práškových barev Zippo, tentokráte v růžovém odstínu. Opět se jedná o povrch, který je příjemný do ruky a nestudí.


 

Realtree - maskovací povrch Zippo

Realtree - matný povrch, který má maskovací přírodní vzor. K vidění jak na klasických Zippo zapalovačích, tak i například na ohřívačích rukou.


 

Red Matte - povrch Zippo, prášková barva

Red Matte - červený práškový povrch Zippo. Další z řady matných povrchu, který vyniká svou odolností a na dotek příjemným provedením.


 

Royal Blue Matte - povrch Zippo

Royal Blue Matte - oproti Navy Blue světlejší varianta matné modré barvy. Prášková barva je odolná proti oděru.


 

Sapphire - High Polish Chrome - povrch Zippo

High Polish Blue - Sapphire™ - jasně modrý a zcela hladký povrch Zippo zapalovačů. 


 

Satin Chrome - Zippo pochromovaný povrch

Satin Chrome™ - jeden z klasických chromových povrchů zapalovačů. Saténový chrom je efektní a nejsou na něm vidět otisky prstů jako například na leštěném chromu. Povrch má jemnou a hladkou strukturu, která je příjemná na dotek.


 

Satin Silver - stříbrné Zippo zapalovače

Satin Silver - jemně matný, tzv. "saténovaný" povrch u stříbrných zapalovačů Zippo. Jedná se o Zippo zapalovače, které jsou vyrobené z pravého mincovního stříbra. Nejčastěji s ryzostí 925/1000. 


 

Shadow - povrch Zippo

Shadow - tmavá kovová barva s imitací opotřebovaného vzhledu. Lesklý povrch.


 

Solid Gold

Solid Gold - ryzí zlato. Nejluxusnější provedení zapalovačů Zippo z 18 karátového zlata.


 

Spectrum - Multi Color - Zippo povrch

Multi Color - Spectrum™ - leštěný povrch, který mění barevné odstíny při změně úhlu dopadu světelných paprsků. Jedná se o typ hladkého povrchu.


 

Street Chrome - pochromovaný povrch Zippo

Street Chrome™ - chromový povrch evokující poškrábaný vzhled. Povrchová úprava s nepravidelným kartáčováním je odolná proti otiskům prstů a poškrábání. Zapalovač je pokryt tenkým filmem, díky kterému je pak hladký na dotek.


 

 Toffee - povrch Zippo

Toffee™ - sytá metalická barva s hladkým leštěným povrchem z průhledného laku, který chrání zapalovač před poškrábáním.


 

White Matte - matný a bílý povrch Zippo

White Matte - bílý matný povrch z práškové barvy, nejsou na něm vidět otisky prstů jako na lesklých úpravách a je odolný proti poškrábání.