Böker

Böker Baumwerk, známá také pod značkou Böker, je prominentní německá firma specializující se na výrobu nožů, patřící mezi nejdéle existující výrobce nožů na světě. S historií sahající až do 17. století, firma Böker prošla zajímavým vývojem, který zahrnoval zdokonalování řemeslných technik a přizpůsobování se proměnlivým světovým událostem a tržním trendům.

Počátky a vznik a vývoj

Heinrich a Hermann Böker založili tuto společnost v roce 1869 v Solingenu v Německu, městě s dlouholetou tradicí výroby nožů a čepelek, známém jako "Město nožů". Původně se zaměřili na produkci nožů pro řemeslníky a různých nástrojů, ale postupně rozšířili svůj sortiment o kapesní nože.

Expanze a inovace

V průběhu 20. století firma Böker rozšířila své aktivity a začala experimentovat s novými materiály a výrobními technikami. V tomto období představili řadu unikátních a inovativních designů. Jeden z jejich významných počinů byl vývoj "Tree Brand" loga, které se stalo znakem kvality a odolnosti.

Dopady světových válek

Obě světové války měly zásadní vliv na společnost Böker. V průběhu první světové války musela firma upravit svou produkci na vojenské účely, což vedlo k vývoji nových typů vojenských nožů. Druhá světová válka byla pro firmu ještě náročnější, jelikož jejich továrna v Solingenu byla zničena během bombardování. Po válce byla výroba obnovena a Böker se opět postavil na nohy.

Současnost a různorodá produktová nabídka

Dnes Böker nabízí široký sortiment nožů, včetně kapesních, taktických, loveckých a kuchyňských nožů, stejně jako holicích potřeb. Společnost pokračuje v inovacích a používá moderní technologie a materiály, jako je titan, uhlíkové vlákno a různé druhy oceli.

Spolupráce a inovace

Firma spolupracuje s řadou významných designérů nožů a pravidelně uvádí na trh limitované edice a speciální řady. Velký důraz kladou na detail a funkčnost svých produktů.

Závazek k tradičním hodnotám

Přestože Böker sleduje moderní trendy, zůstává věrný svým tradičním hodnotám. Kvalita, funkčnost a design jsou základními pilíři, které definují značku Böker.

Zajímavosti - Symbol stromu

Logo stromu vzniklo v roce 1674, kdy Heinrich Böker začal vyrábět nože a bylo mu dovoleno použít jako předlohu obraz skutečného stromu nedaleko vodního mlýna jeho přítele.

Mezinárodní dosah

Böker si udržuje silnou pozici na německém trhu a zároveň má významnou mezinárodní přítomnost, včetně poboček v USA a dalších zemích.

Böker je více než jen výrobce nožů; je to symbol odolnosti, kvality a inovace. S dlouhou historií a neustálým závazkem k vývoji a zlepšování svých produktů, Böker patří mezi přední jména ve světě nožů. Jako značka, která se přizpůsobila časům a zůstala věrná svým kořenům, nadále definuje standardy ve výrobě nožů a je oblíbenou volbou pro odborníky i nadšence.

6 položek celkem
Böker keramická miska na holení
490,08 Kč bez DPH
593 Kč
5400
Böker Stojánek pro štětku na holení a holící strojek 5366
Böker holící strojek s krytým ostřím
Doprava zdarma
929,75 Kč bez DPH
1 125 Kč
5782
Magnum 30-06 Bullet knife
237,19 Kč bez DPH
287 Kč
5365
Böker Arbolito Manikúra Set Classic
800 Kč bez DPH
968 Kč
5369
Böker Žiletky 10 ks
134,71 Kč bez DPH
163 Kč
5367

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem