Upozornění: Od 15. 7. do 28. 7. bude kamenná prodejna zavřená z důvodu dovolené. Provoz e-shopu bude ovšem bez omezení a internetové objednávky stále odesíláme. Děkujeme za pochopení.

US Army® 29890

Značka: Zippo
793 Kč 655,37 Kč bez DPH
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Zapalovač Zippo s motivem "Rosie the Riveter" - holkou z plakátu. Americký benzínový zapalovač s doživotní zárukou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Benzínový zapalovač ZIPPO - Windproof (větruodolný)
  • Povrch: Broušený chrom
  • Kolekce: Military
  • Motiv: Barevný potisk - Rosie the Riveter z válečného plakátu z období 2. sv. války
  • Oficiální licenční produkt U.S. Army
  • Doživotní záruka - Originál Zippo® Bradford
  • Dodáváno v dárkové krabičce Zippo
  • Nový zapalovač není naplněn benzínem

"Rosie the Riveter" je kulturní ikona Spojených států amerických, která vznikla během druhé světové války. Reprezentuje ženy pracující v továrnách a loděnicích během války, které nahradily muže, kteří byli nasazeni ve vojenských operacích. Rosie symbolizuje sílu, odhodlání a přispění žen na domácí frontě ve válečném úsilí.

Nejznámější zobrazení Rosie the Riveter je plakát s nápisem "We Can Do It!", na kterém je žena s odhaleným bicepsem a červeným šátkem ve vlasech. Tento plakát vytvořil J. Howard Miller v roce 1943 pro společnost Westinghouse Electric, aby povzbudil zaměstnance v době války. Původně nebyl plakát široce známý veřejnosti, ale v 70. a 80. letech 20. století se stal symbolem ženského emancipačního hnutí a získal širokou popularitu.

Rosie the Riveter se stala nejen symbolem ženské síly a nezávislosti, ale také připomínkou důležité role, kterou ženy hrály v průmyslové výrobě během klíčových historických období. Její obraz dnes nadále inspiruje a slouží jako ikona pro různá hnutí související s právy a postavením žen ve společnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vyprodané modely - katalog Zippo zapalovačů
Záruka: Doživotní
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Zippo je synonymem pro nekompromisní kvalitu, ikonický design a nadčasovou eleganci. Zippo, s více než 90 lety historie, si získalo světový obdiv jako přední výrobce benzínových zapalovačů, které ztělesňují spolehlivost a styl.

Každý Zippo zapalovač je unikátní, nejen svým charakteristickým "cvakáním" při otevírání, ale i díky možnosti individuálního gravírování. Tato osobní dotek umožňuje vytvořit vzácný kousek, který je zároveň symbolickým dárkem či pamětním předmětem.

Zippo si zachovává svou vynikající pověst díky doživotní záruce, která zahrnuje opravy a servis. Výrobce se pyšní nejen kvalitou svých výrobků, ale i přístupem k udržitelnosti, kdy je možné recyklovat a znovu naplnit zapalovače, což výrazně snižuje ekologický dopad.

Jako ikona amerického designu se Zippo stalo symbolem svobody, dobrodružství a nezaměnitelného stylu. Značka, která odolává času, poskytuje více než pouhý zapalovač – je to dílo umění, příběh a věrný společník pro ty, kteří oceňují skvostné detaily a tradici.